Aby pobrać ilość magazynową produktów należy użyć kodu:

W Magento w wersji 1.x instancję nowego obiektu tworzy się używając kodu:

Natomiast w Magento 2 odpowiednikiem Varien_Object jest \Magento\Framework\DataObject. Nazwa klasy została zmieniona z Object na DataObject ponieważ słowo Object jest słowem zarezerwowanym w PHP 7.
Tak więc w Magento w wersji 2.x instancję nowego obiektu tworzy się w następujący sposób:

Aby pobrać nazwę tabli wraz z prefix’em należy użyć kodu:

Tworząc treści statyczne na stronach cms lub blokach statycznych mamy niekiedy potrzebę wstawienia jakiegoś elementu dynamicznego pochodzącego np. z konfiguracji magento. Na szczęście magento daje nam taką możliwość i możemy to zrobić używając poniższego kodu:

Tworząc treści statyczne na stronach sklepu używamy do tego bloków cms. W blokach tych często umieszczamy linki. Aby adres url takiego linku był poprawny należy zbudować go tak, aby był to pełen adres wraz z domeną (http://blogsonic.pl/magento/pobranie-bazowego-adresu-w-bloku-cms), a nie tylko dalsza część po znaku slash (/magento/pobranie-bazowego-adresu-w-bloku-cms). Można wpisać taki adres w postaci statycznej, ale nie jest to dobrym rozwiązaniem ponieważ adres ten może ulec zmianie np. podczas przenoszenia treści ze sklepu w wersji deweloperskiej na wersję już produkcyjną. Najlepszym więc rozwiązaniem jest utworzenie linku w wersji dynamicznej używając jednego z poniższych rozwiązań: